Raudtee rööpad juhivad rataste liikumise ajal ja tajuvad nende surve, edastades selle alumistele teede elementidele. Elektri tõmbesektorites toimivad raudteed ka tagasivoolu elektrivoolu juhtidena, samas kui automaatblokeeringu piirkondades on nad signaalivoolu juhtidena.
Rööpa pöörang on kõige laiemalt levinud seadeldis raudteede ühendamiseks, mis on mõeldud veeremi liigutamiseks ühelt rööbalt teisele. See võimaldab veeremi liikuda peamiselt rööbalt ühele või mitmele külgnevatele rööbastele.
Liiprid on raudteede toestamiseks, mis paigaldatakse spetsiaalsetele ballastikihtidele. Nende peamine eesmärk on tagada raudteede pidev paralleelsus ning vähendada rööbaste koormust. Rööpad võivad olla betoonist või puidust.
Poldi mutter on kinnitustoode, millel on keermeavamine ja mis loob ühenduse kruvi, poldi või trossiga.
Polt — see on kinnitustoode, mis näeb välja nagu varras, millel on välimine keermestus ja millel on tavaliselt kuusnurksed pead, mis on mõeldud mutrivõtmiseks. Polt loob ühenduse mutri või muu keermestatud avaga. Enne, kui keermetooted levisid, kasutati terminit ‘polt’, et tähistada erinevaid piklikke silindrilisi tooteid, näiteks ristpoldi, kuid keermestatud poltide laialdane levik on praktiliselt eemaldanud selle sõna muud tähendused.
Seib (saksa keeles Scheibe) on kinnitustooted, mis paigaldatakse mutri või muu kinnituse (polt, kruvi, rõngaskruvi, isekeermestav kruvi) pea alla, et suurendada tugipinna ala. See aitab vältida kinnituse ise minemist. Surveala suurendamine võimaldab rakendada suuremat pingutusjõudu, kaitseb ühendatavate detailide pinda kahjustuste eest ja suurendab tihendi tihedust tihendi abil.
Raudteekostüül (nael, kinniti, metallelement) on mõeldud rööbaste ühendamiseks raudteel.
Rööbaste ühendamisel, mida tuntakse kui kostüülikinnitus, surutakse raua pekstel risti kohale. Tavalikult paigaldatakse kostüüli peaga ja rööbaste vahele elastne tihend ja jäik metallalus, millel on augud rõhuliste kostüüli paigaldamiseks. Kostüüle paigaldatakse käsitsi või spetsiaalsete masinatega otse rohu sisse.
Teraskonstruktsioonide vahepealsete rööbaste kinnitamiste kohta on väljastatud rohkem kui tuhat patenti. Kuid kogu erinevust on võimalik rühmitada mitme võtmetunnuse põhjal.
Kinnitusvahendite eesmärgi järgi:
Alusplaadi olemasolu järgi:
Vajutuselemendi (klemmide) omaduste järgi:
Raudteele kinnitamise tüübi järgi: